Här kommer den uppdaterade resultatlistan för 2017 års Stadsjakt i Göteborg! Ser ni nåt som inte stämmer så hojta till oss!

Ett STORT tack till alla samarbetspartners, funktionärer och deltagare!
Vinnare Herrlag: Roadrunners
Vinnare Mixed lag:  John&Linnéa
Vinnare Damlag: Böskolan Fighters
Vinnare Endurance:   Top Notch v2
Vinnare Utklädnad: Deadly Ninjas

Massa grattis från oss och bra jobbat!
DSQ vid tiden betyder att ni inte klarat att komma i mål innan kl 16.00 då mål stängde.

 

 

Nr Antal Stämplar Sluttid Nrlapp Lagnamn Deltagare 1 Deltagare 2
tt:mm:ss
1 14 05:40:00 120 Top Notch v2 Niklas Högsten Maria Edvall
2 12 05:42:25 157 Lag Bäst Fredrik Carlstedt Natalia Ossipova
3 12 05:44:20 187 ARNGOT Pontus Eliasson Karl Fredrik Lagerfelt
4 12 05:47:05 116 Team Hybris Mikaela Andersson Robert Larsén
5 11 05:39:10 153 PM Mattias Gustafsson Peter Hulander
6 11 05:42:35 151 Schlätta Böys Martin Djup Martin Göransson
7 10 03:43:10 93 Road Runners Pontus Carlsson Ludvig Nilsson
8 10 04:50:10 100 John & Linnéa Linnéa Wejås John Hermansson
9 10 04:55:00 128 Team Biceps Erik Sahlin Malin Bergkvist
10 10 05:03:35 110 Team Amazing Anders Erikson Ylva Pyykkö
11 10 05:13:05 103 Mruphys Lag Eleonor Sjöstrand Edgar Candelas Láriz
12 10 05:15:20 176 Team Albrektson Henrik Albrektson Jennie Albrektson
13 10 05:25:20 144 GetShirty Jonas Jolsta Mattias Johansson
14 10 05:27:35 185 Mimitaurs Katarina Tomazin Tobias Hofving
15 10 05:30:45 98 Nordangårds Gabriel Nordangård Kerstin Nordangård
16 10 05:34:20 135 Woopwokpanna v2 Karl Magnusson Martin Davidsson
17 10 05:34:40 158 Böskolan fighters Linda Petersson Hanna Axelsson
18 10 05:35:10 184 Deadly ninjas Sara Axelson Sahlén Hanna Axelson Sahlén
19 10 05:35:15 170 Forrest Gump Marie Ljungkrantz Ulrika Svahn
20 10 05:37:25 130 PlattanIMattan v2 Patrik Andersson Emelie Åkerblom
21 10 05:42:50 139 Team Dubbelbeccare Rebecca Cunevski Rebecka Moen
22 10 05:45:05 156 Pippi Tommy Majuri Annica Isebäck
23 10 05:47:35 114 Team Gago Filippa Tsatsa Anders Johansson
24 10 05:47:50 178 Fritsla absolutely fabulous log ladies Birka Lindal Matilda Lindal
25 10 05:48:05 142 Korta finska blixtrar Linda Olsson Tina Laaksonen
26 10 05:48:06 154 Team Syrtén Johanna Syrtén Krister Syrtén
27 10 05:48:10 141 Boys Gone Wild Jens Wictorinus Erik Sandström
28 10 05:53:05 186 Dancing Divers Katja Klahr Joachim Klahr
29 10 05:53:10 92 MoM06 Monica Salminen Mattias Andersson
30 10 05:53:15 182 Hur tänkte vi nu Renette Svensson Erika Heil-Utbult
31 10 05:54:00 119 Vinnarskallarna Malin Ekelund Cia Hansson
32 10 05:54:10 138 19-21 Petra Godhe Joel Godhe
33 10 05:54:40 167 Heja Börtan! Marcus Broman
34 10 05:54:50 101 Småland United Isabel Isaksson Marie Persson
35 10 05:54:50 111 Lemmelsalami Anders Fredriksson Emmy troeng
36 10 05:58:00 174 MiniMoppan&Loppan Liselotte Svenrot Matilda Svenrot
37 10 05:58:35 150 Piff och Puff Annie Fredriksson Sofia
38 10 05:59:57 137 Swaglord & Badboy Rikard Edland Fredrik Walterson
39 10 05:59:59 95 Team Ymer Henrik Backman Patrik Falk
40 9 05:33:50 166 SupersnabbaSilverSara & Hingsten från Hemsjö Sara Emanuelsson Henrik Ryhnell
41 9 05:37:50 181 UnderBerg över Vatten Sebastian G Johansson Fredrik Nilsson
42 9 05:42:10 171 Död&Elände David Mattsson Filip Wennberg
43 9 05:47:55 147 Radarparet Karl Svensson Frida Olsson
44 9 05:48:20 179 En Fisk Pelle Karlsson Camilla Gustavsson
45 9 05:51:50 124 SillTeñas Kristoffer Nilsson Claudia Chavez
46 9 05:52:05 180 Vilse & Borta Linda Lidgren Hanna Löfroth
47 9 05:52:30 183 VVV (var var vi) Sara Håkansson Malin Hallberg
48 9 05:55:05 115 Back in the habit Amanda Nordin Fanny Nordin
49 9 05:57:57 121 Aut vincere aut mori Karin Rahl Lena Karlsson
50 9 05:58:10 112 The Floppy comers Maria Ferm Hans Rullgård
51 8 05:35:10 161 Chokladpudding Pontus Larsson Cassandra Bolsén
52 8 05:44:40 104 SolarBears Andreas Jakobsson Marcus Godhe
53 8 05:45:50 91 Tranås Superstars David Seaton Maria Carlsen
54 8 05:46:50 99 99 Inte helt 100 Tomas Sahlin Susanne
55 8 05:47:15 169 Team Fredrikas Erika Nygren Freddie Ekman
56 8 05:53:18 131 Team Niklas Kristina Lago Ann-Sofie Andersson
57 8 05:54:00 123 Fruarna  Carolina Schmidt Eva Looström
58 8 05:56:23 134 Lag Anda Malene Kroon Erik Skeppner
59 8 05:59:22 164 Team Bazinga Lars Lennartsson Jennifer Jonsson
60 8 05:59:45 175 Team Lysekil Angelica Henriksson Annika Henriksson
61 7 05:34:50 152 The Pirates Ellen Johansson Sofie Engelbrektsson
62 7 05:38:25 102 Lag Molly Mikael Zachrisson Annelie Rosenborg
63 7 05:45:10 149 First time Annika Lundmark Stefhan Forsmark
64 7 05:51:55 159 Motståndarlaget Maria Johansson David Lindwall
65 7 05:53:20 118 Kaos Kim Edeflod Jouni Räty
66 7 05:53:20 97 Snöleoparderna Reetta Hallila Milla Heikkilä
67 7 05:57:56 162 Philwest Gabriel Philipson Linus West
68 7 06:00:00 96 MBL Runners Mattias Lundberg Matias Blanco
69 6 05:33:15 160 Rasmus mamma Niclas Olsson Leonora Pawholm
70 6 05:36:30 94 Dahlgrenos Johan Dahlgren Henrik Dahlgren
71 6 05:53:17 117 Fast and Furious Sarah Wiklund Cecilia Räty
72 6 05:55:58 140 Team Brabrah Hanna Gustavsson Elin Lund
73 6 05:57:00 122 Chickflicks Eva Floberg Karin Riddington
74 5 05:46:10 173 CherbakKarlsson Samira Cherbak Johan Karlsson
75 5 05:58:18 146 Fretali Alexandra Löfgren Frida Ljung
76 5 06:00:00 133 Mjao Johanna Berntsson Mia Ernberg
77 4 05:58:00 163 WestPhil Rebecca Philipson Cathrine West
78 11 06:05:00 DSQ 125 Farsor på stan Georg Schwarz Lollo Zetreus
79 10 06:05:00 DSQ 127 Pearson Specter Natalie Schwarz Christofer Schwarz
80 10 06:07:10 DSQ 136 Sjöbäckerz Adrian Gunnarsson Maria Gunnarsson
81 9 06:05:00 DSQ 145 callali Carl Johan Adolfsson Anna-Li Jonsson
82 9 06:05:10 DSQ 165 Team Noll koll Sandra Uitto Hulken
83 9 06:11:00 DSQ 126 Snillen Spekulerar Pia Schwarz Tina Zetreus
84 8 06:07:10 DSQ 172 Vann vi? Camilla Johansson Jenny Björk
85 7 06:05:00 DSQ 132 Mikann KBK Mikaela Fönss Bengtsson Annika Rosell
86 7 06:05:30 DSQ 113 TEAM AA Alexandra Derle Alexander Kullenbäck
87 6 06:05:58 DSQ 105 Lagom Elena Marsiglia Linda Iglamyhr
88 6 06:06:00 DSQ 106 Laglös Niclas Carneby Emil Bengtsson
89 6 06:06:05 DSQ 107 Lagfart Johan Iglamyhr Josef Wellmarker
90 6 06:06:10 DSQ 108 Lagga Jonas Horkeby Niklas Kadfors
91 6 06:20:00 DSQ 129 Flöisbloom Jaqueline Flöisbon Philipp Bloom
92 DNF 177 Brända bullar David Eklöf Patrik Abrahamsson
93 DNF 148 Lidbrink Eva Lidbrink Anna Lidbrink
94 DNF 109 Fina Rackare Viveca Ottesved Björn Bernhardsson
95 DNF 168 mmm…! Emma Törnäng Malin Setterlind
96   DNS Kjell-Ove Fanclub Johan Cederbom Pernilla Friman
97 DNS Fab 2 Therese Johansson Ivan Sjöhall
98 DNS SuperFart Anna Wahlström Mats Wahlström
99   DNS Par i hjärter Malin Oskarsson
100 DNS Lika fast olika Joakim Karlsson Eva-Lena Karlsson
101 DNS Hon & Han Paula Prochazka Daniel Boije

<< Tillbaka till listvyn