Här kommer den preliminära resultatlistan för 2017 års Stadsjakt i Borås! Ser ni nåt som inte stämmer så hojta till oss! Den officiella listan kommer upp senast i början av nästa vecka tillsammans med facit för alla ledtrådar.

Ett STORT tack till alla samarbetspartners, funktionärer och deltagare!
Totalvinnare och Mixed lag:  Team Sabel
Vinnare Herrlag: Håll i Hatten
Vinnare Damlag: Systrarna W
Vinnare Endurance:   Dancing Divers
Vinnare Utklädnad: Team Bälevagn

Massa grattis från oss och bra jobbat!

DSQ vid stämplarna betyder det att ni inte klarat att utföra två av de tre obligatoriska utmaningarna.
DSQ vid tiden betyder det att ni inte klarat att komma i mål innan kl 16.00 då mål stängde.

 

           
Antal Stämplar Sluttid Nrlapp Lagnamn Deltagare 1 Deltagare 2
16 15:53:39 54 Dancing Divers Katja Klahr Joachim Klahr
15 15:42:10 43 Team Bälevagn Alexander Spånglund Adam Carlsson
15 15:45:40 30 Team Lindsjö Isabell Lindsjö Anja Lindsjö
14 15:55:50 36 Skogstrollen Jonas Sjöstrand Leena Hassinen
13 15:32:45 22 SMASH Karin Martini Lina Söderberg
13 15:37:24 34 li’l Houdinis Anna Samuelsson Christoffer Kedeborn
13 15:52:27 24 Hullibubberna Martin Winberg Tomas Jansson
13 15:55:55 55 Radarparet Karl Svensson Frida Olsson
12 14:32:03 3 Bröderna Fluff Erik Lidén David Lorentzon
12 15:38:42 35 Team 404 Emma Andersson Jerry Hull
12 15:48:29 57 The Nightingales Lisa Rådström
12 15:50:40 42 Angry Nerds Peter Lindqvist Emilia Lindqvist
11 14:53:23 33 Augustsson Adam Augustsson Stefan Augustsson
11 15:05:03 4 Systrarna Noppa Sanna Noppa Jenna Noppa
11 15:07:56 64 Drotvonen Frida Drotz Mika Lotvonen
11 15:13:50 63 Malou Björkbert Louise Bertilson Marie Björkelund
11 15:17:21 61 Wienerbröö Tobias Thuresson Gustav
11 15:30:45 47 MH Måleri Markku Heinonen Marco Hartikainen
11 15:33:03 51 Jägarna Kristoffer Thorell Anna Thorell
11 15:40:15 8 the fast and the furious Jessica Magnusson Karlsson Herman
11 15:45:05 49 Nerd Herd Simon Setthagen Martin Nilsson
11 15:49:02 9 BPpinglorna Anna Svensson Sara Winberg
11 15:49:03 5 BlivandeVibergs Frida Sverker Natasha Rydell
11 15:50:53 21 Afraid of Birds Tina Hellsing Lasse Spånglund
11 15:59:59 19 #Cheerforus Ellinor Larsson Daniel Holmgren
10 14:02:06 10 Team Sabel Patrik Sabel Maria Sabel
10 14:05:45 39 Saffekaka Annika Alexandersson Tommy Alexandersson
10 14:12:00 17 Håll i hatten Vilhelm Norén Linus Lenelid
10 14:15:08 1 Systrarna W Maria Wilgotsson Ida Wilgotsson
10 14:18:47 37 The Lost Anne-Sofie Carlsson Linda Gregow
10 14:22:30 11 Team Lager Pernilla Lager Johan Lager
10 14:41:45 23 #utmaningen Emelie Haglund Olivia Olausson
10 14:56:00 46 FEM NOLL SEX Daniella Johansson Rebecka Lundell
10 14:56:45 28 östergårdsplan Johan Sjöblom Eric Nilzon
10 14:58:13 45 Westphil Rebecca Philipson Cathrine West
10 14:58:14 44 Philwest Gabriel Philipson Linus West
10 15:00:48 41 ST&JO Stina Göransson Johanna Ljungkvist
10 15:01:58 18 Inflyttade Theresa Lantz Anja Tornlund
10 15:02:57 16 Äventyrmedbarn Malin Lankinen
10 15:04:08 6 Sussies Delikatesser Elisabeth Ohlsén Lindström Mathilda Nordström
10 15:16:33 62 Kristeam Kristin Granhage Kristin
10 15:20:40 67 Supersnipporna Caroline Eneman Camilla Fällmar
10 15:22:03 7 Pinkies Paulina Karlsson Jessica Asp
10 15:23:18 31 Sassabrassa Sanna Fagerström Sara Svedberg
10 15:23:40 20 1november Ann-Caroline Lundqvist Angelica Augustsson
10 15:33:44 27 We are not gone fishing Jenny Sörqvist Nilsson Rosa Ritzl
10 15:35:10 38 Colourdrama Emmy Bergstedt Julia Andreasson
10 15:38:17 40 LEIF Sophie Ragnhage Amanda Sundman
10 15:39:22 25 Rut och Greta Andrea Nilsson Josefina Öhrström
10 15:39:30 48 Bazinga Eleonor Sjöstrand Edgar Candelas Lariz
10 15:39:30 29 Brudarna Helena Lennerthson Linda Hellström
10 15:40:10 26 eliten Camilla Neumann Oliver
10 15:41:20 52 L<3ve Claudia Chavez Kristoffer Nilsson
10 15:45:24 58 Gone Girls Helena Dahlin Emma Bredberg
10 15:45:34 59 Lost Susanna Karlsson Angela Evaldsson
10 15:45:38 60 The Missing Johanna Asp Elisabeth Henriksson
10 15:47:58 50 Settis 1 och 2 Helen Setthagen Johan Setthagen
10 15:59:12 53 Sosse-Zombies Josefin Holmström Malin Johansson
6 15:48:42 15 samLaget Marcus Kristiansson Bella Toompea
9 DSQ 15:29:23 66 MoLo Moa Rask Louise Kåremark
9 DSQ 15:40:56 2 Camhel Helen Rehnström Camilla Lundberg
9 DSQ 15:55:10 56 Team rusa runt Ewelina Karlsson Niklas Paridon
5 DSQ 15:43:32 32 Nutella Ladys Helene Åkerlund Lisen Johansson
14 16:03:30 DSQ 65 Teeshop.se Linus Johansson Marlene Johansson
12 16:01:43 DSQ 13 Team Stand-in Gunilla Linhardt Hans Linhardt
9 16:01:43 DSQ 12 Veni Vidi Vilse Pia Schwarz Georg Schwarz
6 16:01:22 DSQ 43 Team sprit Sofia Lejrin Sebbe
DNS Wildo Amalia Abrahamsson Daniel sjögren
DNS Pinkladys Sara Forslund Jennie Svensson
DNS LaBellaMaffia Magnus Lindh Victoria
DNS Martin +1 Martin Svensson
DNS Hemtjänsten Maria Tunaby Annica Brant
DNS Team Amarone Magnus Jason Emma Jason

<< Tillbaka till listvyn